با هدف حفط سلامتی هموطنان عزیزمان خدمات رزرواسیون مکانچی تا زمان رفع کامل خطر ویروس کوید 19 متوقف است. منتظرتم روزهای بهتر

از شهر تهران به مقصد دیدنی های سوادکوه و آمل

0

شهر تهران که به شهر پرهیاهوی ایران شهره است، به جز ترافیک و شلوغی‌هایش مکان های گردشگری و دیدنی بسیار دارد. بعضی از دیدنی های تهران یادگار دوران گذشته هستند و برخی دیگر به همت مردم همین عصر ساخته شده‌اند که دیدن از هر کدامشان لطف خودش را دارد. شهر سوادکوه در فاصله سه ساعته از تهران قرار گرفته و برای تهرانی‌ها یکی از مقصدهای سفر نزدیک به تهران است و به خاطر طبیعت زیبا و جنگل‌هایش، در هر فصل سال جزو مقاصد پرگردشگر است. اقامت در کلبه چوبی در شهر سوادکوه جزو گزینه های اقامتی پرطرفدار است و امکان رزرو کلبه از روی سایت مکانچی فراهم شده است. دیدنی های شهر آمل نیز به دلیل قرار گرفتن در مسیر دسترسی به شهرهای ساحلی پرطرفدار هستند و مسافران این مسیر، حتی با اقامت یک روزه در آمل می‌توانند به راحتیاز دیدنی های شهر آمل بازدید کنند تا شهر آمل تنها شهری برای گذر نباشد.  

برج میلاد تهران تهران؛ شهری با قدمت هفت هزارساله

تهران؛ شهری هفت هزارساله و یکی از متمدن‌ترین پایتخت‌ها در قاره آسیاست. گرچه با شنیدن نام تهران، شهری پرهیاهو و شلوغ در ذهن‌ها تداعی می‌شود اما دیدنی های تهران لابه لای شلوغی‌ها و روزمرگی‌ها، جذاب و دلرباست و عمارت‌های سلطنتی در کوچه پس‌کوچه‌های قاجاری چشم هر رهگذری را مجذوب می‌کند. قدم زدن در محله های قدیمی که هنوز رنگ و بوی دوره‌های گذشته را دارند، دلنشین است. گرچه تهران، تمدنی کهن به قدمت هزاران سال دارد اما بیشترین آثار به یادگارمانده در این شهر از دوره قاجار است. زمانی که کریمخان زند به قتل رسید و با به تخت نشستن آغامحمدخان قاجار در سال 1200 هجری قمری، تهران به پایتختی سرزمین کهن ایران برگزیده شد، لقب دارالخلافه را به خود گرفت. شور و هیجان آن روزها هنوز در معماری و فضاهای خانه های تاریخی تهران به چشم می‌خورد؛ روزهای تلخ و شیرینی که شنیدن داستانش برای هر مسافری دلنشین است. جاذبه های گردشگری تهران تنها در یادگاری‌های قاجار و پهلوی و کوچه پس‌کوچه‌های محله های قدیمی خلاصه نمی‌شوند، بلکه تماشای سازه‌های مدرن در شهر تهران هم خالی از لطف نیست.

کاخ گلستان تهران مکان های دیدنی تهران

بیش از 200 سال است که تهران پایتخت سه دوره حکومتی قاجار، پهلوی و جمهوری اسلامی است و آثار و دیدنی‌های دلبرانه‌ای برای گردشگران دارد. بیش از دوهزار جاذبه گردشگری در تهران وجود دارد که شاید روزهای زیادی برای بازدید و سر زدن به همه آنها زمان لازم است. موزه‌ها، عمارت های سلطنتی، محله‌ها و بازارها، رستوران‌ها و کافه های قدیمی نشان از روزگارهای گذشته دارند و کنار جاذبه های مدرن دیدنی در تهران مجذوب‌کننده‌اند.

برج میلاد؛ بلندترین برج ایران و ششمین برج مخابراتی جهان است. 12 طبقه دارد که ساخت آن 11 سال به طول انجامیده و امروزه یکی از مراکز تفریحی پربازدید در تهران است که می‌توان با بازدید از موزه شهرداری و سکوی دید بسته، موزه مشاهیر، سکوی دید باز، کاربازیا، پینت‌بال، رستوران گردان، زیپ لاین، اتاق فرار انیگما، لیزریوم و سینما گیم روزی خاطره‌انگیز را سپری کرد.

پارک آب و آتش و پل طبیعت؛ از مدرن‌ترین سازه‌های جدید تهران است که معماری آن فوق‌العاده است و محلی برای لذت بردن از فضای شهر تهران بر بلندای تپه عباس‌آباد است. عمارت مسعودیه نزدیک به میدان بهارستان نیز یکی از ارزشمندترین عمارت های دوره قاجار و متعلق به مسعود میرزا پسر ناصرالدین شاه است که شاهد اتفاقات مهمی از جمله انقلاب مشروطه است که در آن زمان پایگاه مشروطه خواهان و مخالفان محمدعلی شاه بود. معماری زیبای عمارت مسعودیه دو قسمت اندرونی و بیرونی دارد که شامل پنج عمارت دیوانخانه، عمارت سردر، عمارت مشیرالدوله، عمارت سیدجوادی و عمارت سردر پیاده رو است. کاشی کاری، خطاطی، نقاشی دیواری، تزئینات نفیس و 7 کتیبه نیز در این عمارت وجود دارند که بر اهمیت تاریخی و زیبایی آن افزوده‌اند.

محله عودلاجان یا کلیمی ها که با انتخاب تهران به عنوان پایتخت، تشکیل شد و امروزه به یک موزه شهر برای دوستداران تاریخ تبدیل شده، نامش برگرفته از نهرهای آب است. محله‌ای با داشتن قدیمی ترین درخت 900 ساله چنار در حیاط امامزاده یحیی است. در کوچه پس کوچه های خانه های تاریخی از افراد برجسته و رجال آن زمان به چشم می خورد که هنوز رنگ و بوی آن دوره ها بر دیوارهای خانه ها نقش بسته است. خانه مدرس، خانه کاظمی ها، خانه فخرالملوک، خانه مهربان، عمارت مهرانگیز و حمام نواب از زیباترین ها خانه‌ها در محله عودلاجان است.

موزه ملی ایران، موزه جواهرات ملی، موزه آبگینه و سفالینه تهران، موزه رضاعباسی، موزه پول، موزه تاریخ، موزه دفاع مقدس، موزه عبرت، موزه فرش، موزه هنرهای معاصر، کاخ گلستان، باغ موزه نگارستان، موزه مقدم، کاخ سعدآباد و کاخ نیاوران از برترین دیدنی های تهران هستند که آثار هنری و تاریخ این سرزمین را به نمایش گذاشته‌اند.

هاستل لاوین در تهران اقامت در تهران

اگر تهران را به عنوان مقصدی برای گشت و گذار انتخاب کردید، کافی است قبل از سفر با جستجو در سایت مکانچی بهترین انتخاب برای اقامت در تهران را داشته باشید. دقت کنید آپارتمان‌ها در مناطق مختلف متفاوتند اما با کمی مقایسه می‌توان بهترین را انتخاب کرد.

هاستل لاوین با 8 اتاق در خیابان فاطمی تهران قرار دارد که دسترسی مناسبی تا مرکز شهر دارد. آپارتمان های مبله در تهران از گزینه های مناسب اقامت در تهران است که برای اطلاع بیشتر از جزئیات و رزرو آپارتمان در تهران می‌توان روی سایت مکانچی فهرستی از خانه های اجاره ای تهران را دید و بعد از بررسی برای رزرو مورد مناسب اقدام کرد. طبیعت سوادکوه

سفر به سوادکوه؛ سرزمین جنگل‌های هزار رنگ 

شهر سوادکوه از زیباترین شهرهای جنگلی است که طبیعتش مانند نگینی سبز میان شهرهای شمالی ایران می‌درخشد. سوادکوه به خاطر دریاچه‌ها، آبشارها و جنگل‌های چهارفصلش و فاصله کم با شهر تهران یکی از مقصدهای سفر نزدیک برای تهرانی‌هاست و به دور از هیاهوی شهری تجربه‌ای لذت بخش در دامن طبیعت است.

رصدخانه آلاشت در سوادکوهمکان های دیدنی سوادکوه

آلاشت؛ که از دیدنی های سوادکوه است مانند آشیانه عقاب‌ها در ارتفاعات به چشم انتظاری مسافرانش نشسته تا زیبایی‌هایش را نمایان کند. خانه های روستایی آلاشت با سقف‌های شیروانی و رنگارنگ است که چشم‌انداز زیبایی از طبیعت را در اختیار مسافران می‌گذارد.
خانه پدربزرگ پهلوی؛ به عنوان موزه مردم شناسی در سوادکوه درهایش به روی عموم باز است و آثاری مانند ابزارهای کشاورزی مثل داس و تبر، چرتکه، ترازو، ظروف فلزی و چوبی، آفتابه و لگن قدیمی، پارچ چوبی، سماور قدیمی، کتری مسی و اشیای دیگر که متعلق به روزگاران قدیم بوده در موزه مردم شناسی سوادکوه به نمایش گذاشته شده است.
رصدخانه؛ با عنوان آسمان نمای شهر آلاشت نیز در سال 1386 افتتاح شده و امکاناتی مثل ترازوی نجومی، آسمان نما و پوسترهای اخترشناسی دارد.

هفت آبشار، دریاچه شورمست، جنگل هلی دار، آبشار زیبای گزو، جنگل لفور، غار رنگیان آلاشت و طبیعت زیبای سوادکوه از زیباترین جاهای دیدنی سوادکوه هستند که در هر چهار فصل سال مخصوصا در بهار و پاییز مناطر طبیعی بی‌نظیری را می‌آفرینند.

کلبه های الیزه در سوادکوه اقامت در سوادکوه

از آنجا که سوادکوه یکی از پرطرفدارترین شهرهای شمالی ایران است، پیدا کردن محل مناسب اقامت در سوادکوه بسیار راحت است. سایت رزرواسیون آنلاین مکانچی انتخاب متنوعی مثل کلبه چوبی، خانه روستایی و ویلا در اختیار مسافران می‌گذارد که باتوجه به سلیقه و شرایط امکان انتخاب مناسب برای گردشگران فراهم باشد.

مجموعه وودلند میان جنگل های سوادکوه با دو ویلای دوخوابه و یک ویلای یک خوابه فول امکانات، اقامتی دلنشین را به مسافرانش یادگاری می‌دهد.

کلبه جنگلی تسی کلا و کلبه جنگلی کالی‌کلا، اقامت به سبک خانه های روستایی در طبیعت زیبا در شهر سوادکوه را نصیب مسافران می‌کنند.

کلبه های چوبی الیزه و کلبه چوبی دنیز در سوادکوه؛ که در یک مجموعه قرار دارند و فرصت تجربه اقامت در کلبه چوبی سوادکوه را برای مسافران فراهم کرده‌اند نیز یکی از بهترین و محبوب‌ترین کلبه های جنگلی سوادکوه برای مسافران است.

جاذبه های طبیعی آمل گذر از شهر آمل؛ شهری میان کوه و جنگل 

با عبور از جاده پر پیچ و خم هراز و گذر از کوه دماوند و چشم‌انداز زیبایش، شهر آمل نمایان می‌شود. شهری که با شالیرازهای برنجش معروف است و با بوی برنج عطرآگین شده که هوایی دلپذیر در شهر آمل به وجود آورده است. شهر آمل یکی از مقصدهای گردشگری برای طبیعتگردان است؛ شهری میان کوه و جنگل که در هر پیچ طبیعتی زیبا به چشم می‌آید. آمل علاوه بر طبیعت رنگارنگ، گذشته و تاریخ کهن دارد که بر همگان آشکار است. روستاهای شهر آمل زیبایی خارق‌العاده‌ای دارند که چشمگیر رهگذران است.

روستای بلیران از دیدنی های آمل دیدنی های آمل

آمل بهشت گمشده ای در پیچ و خم جاده هراز که از گذشته‌های دور محل عبورو مرور رهگذران بسیاری بوده. طبیعتش زبانزد عام و خاص است و سراسر آن را آثار تاریخی فراگرفته است.

جنگل الیمستان؛ از زیباترین و محبوب‌ترین طبیعت‌های ایران است که در هر فصل لباسی متفاوت به تن دارد و از مقاصد گردشگری مخصوصا برای عکاسان است و از دیدنی های شهر آمل است. دریاچه ساهون؛ مکانی دنج و خلوت برای پناه بردن به دامن طبیعت و دور بودن از هیاهوی شهری است و در این میان آبگرم استراباکو که قدمتی تاریخی دارد و به متعلق به نوادگان استراباکو است از دیدنی های آمل و جاذبه های طبیعی شهر آمل هستند.

از دیگر جاذبه های گردشگری در سفر به آمل می‌توان به پارک دهکده طلایی، پارک جنگلی هلومسر، دریاچه دوخواهران، آتشکده آمل، غارها و روستای بلیران اشاره کرد که هر کدام جزئی از زیباترین جاذبه های گردشگری آمل هستند.

اقامت در آمل اقامت در آمل

کسانی که قصد سفر به آمل را دارند و مقصدشان چند روز اقامت در شهر سرسبز آمل و روستاهای اطراف آن است، می‌توانند برای رزرو اقامتگاه در آمل از سایت مکانچی اقدام کنند. برای دیدن فهرستی از آپارتمان، خانه و ویلا اجاره ای در آمل کافی است روی سایت مکانچی شهر موردنظر را جستجو کرده تا از فهرست اقامتگاه ها برای انتخاب و رزرو آنلاین مطلع شد.

برچسب ها
به اشتراک گذاری:
پاسخ شما