با هدف حفط سلامتی هموطنان عزیزمان خدمات رزرواسیون مکانچی تا زمان رفع کامل خطر ویروس کوید 19 متوقف است. منتظرتم روزهای بهتر

راهنمای سفر یک روزه به دزفول؛ شهر پرتقال

0

استان خوزستان یکی از زیباترین استان‎های ایران است که جاذبه‎های تاریخی و طبیعی فراوانی را در خود جای داده. در استان خوزستان شهرهای زیادی وجود دارد که علاقمندان به ایرانگردی می‎توانند هر کدام از این شهرها را به‎عنوان یک مقصد جذاب برای سفر انتخاب کنند. در این مطلب سعی داریم شما را با شهر دزفول در استان خوزستان که می‎توان لقب شهر پرتقال را به آن داد آشنا کنیم و رهسپار سفر یک روزه به دزفول شویم. در راهنمای سفر به دزفول به بررسی جذاب‎ترین جاذبه‎های طبیعی و تاریخی این شهر، فرهنگ مردم آن و همچنین غذاهای سنتی‎اش خواهیم پرداخت. در سفر به شهر دزفول با ما همراه باشید.

دریاچه پشت سد دزتاریخچه شهر دزفول

شهر دزفول که در قسمت جلگه‎ای خوزستان قرار دارد، دارای پیشینه‎ای مربوط به دوره هخامنشیان است. گفته می‎شود نام این شهر از "دژپل" به معنای کنار پل به مرور زمان به دزفول تغییر پیدا کرده است. این شهر، تاریخی چند هزار ساله دارد و از قدیمی‎ترین شهرهای استان خوزستان به شمار می‎آید. سفر به شهر دزفول از این جهت نیز می‎تواند جذاب باشد که شما را با فرهنگ ویژه این مردم که با تاریخشان عجین شده، آشنا می‎کند. اگرچه درجریان جنگ تحمیلی ایران و عراق آسیب زیادی به دزفول وارد شد اما هنوز هم این شهر جذابیت‎های فراوانی برای توریست‎ها خواهد داشت که در ادامه راهنمای سفر به دزفول با این جذابیت‎ها بیشتر آشنا خواهید شد.

آسیاب های آبی در سفر یک روزه به دزفول از چه جاذبه‎هایی دیدن کنیم؟

مهم‎ترین جاذبه طبیعی شهر دزفول را به‎جرئت می توان رود دز نامید. این رود از میان شهر عبور می‎کند و زیبایی آن را دوچندان کرده است. بستر این روخانه از سنگ است و به همین دلیل همیشه آبی زلال در آن جریان دارد. این رودخانه در فرهنگ مردم دزفول اهیمت زیادی دارد. مردم درطول سال از تفریحگاه‎های اطراف رودخانه استفاده می‎کنند و گرمای تابستان را در آب آن از تن می‎شویند.

یکی دیگر از جاذبه‎های طبیعی که در سفر به شهر دزفول می‎توانید از آن دیدن کنید، دره کول خرسون است. این دره که در 25 کیلومتری شهر دزفول قرار دارد درواقع یک نقطه شگفت‎انگیز در این شهر محسوب می‎شود. جالب است بدانید در تابستان دمای این نقطه به زیر 20درجه سانتی‎گراد می‎رسد. دره کول خرسون آب دائمی دارد و بنابراین می‎تواند مکان مناسبی برای پیک نیک چند ساعته و عکاسی باشد.

یکی دیگر از جاذبه‎های طبیعی که توصیه می‎شود حتما در سفر یک روزه به دزفول از آن دیدن کنید، آبشار شوی است. این آبشار لقب بزرگ‎ترین آبشار چشمه‎ای خاورمیانه را به خود اختصاص داده است. این آبشار اگرچه 90 کیلومتر از شهر دزفول فاصله دارد اما ارزش وقت گذاشتن و قرار دادن آن در برنامه سفر یک روزه به دزفول را دارد. این آبشار زیبا 100متر ارتفاع و 40متر عرض دارد. از دیگر جاذبه‎های طبیعی شهر دزفول می‎توان به دریاچه شهیون، صوفی احمد، دره توبیرون و... اشاره کرد.

اما همانطور که گفته شد دزفول جاذبه‎های تاریخی فراوانی نیز دارد که یکی از مهم‎ترین آنها پل قدیم دزفول است. این پل که متعلق به قرن 17 است را از قدیمی‎ترین پل‎های استوار جهان می‎دانند. جالب است بدانید این پل در فهرست آثار ملی ایران نیز ثبت شده است.

اما یکی از جذاب‎ترین جاذبه‎های تاریخی که می‎توانید در سفر یک روزه به دزفول از آن دیدن کنید، بازدید از سازه‎های آبی این شهر است. سازه‎های آبی یک مجموعه شامل آسیاب‎های آبی، حمام‎ها و قنات‎ها یادگار از دوره ساسانیان است که در زمان خود یک شاهکار محسوب می‎شده و هنوز هم پابرجاست.

جاذبه دیگری که حتما باید در راهنمای سفر به دزفول بازدید از آن را توصیه کرد، بازدید از آرامگاه یعقوب لیث صفاری است. یعقوب لیث سردار ایرانی است که می‎توان او را رابین هود ایرانی‎ها دانست و از آنجایی که افسانه‎های زیادی درباره این شخص در فرهنگ ما وجود دارد بعید است کسی در سفر به شهر دزفول دوست نداشته باشد از این آرامگاه دیدن کند.

از دیگر جاذبه‎های تاریخی که در سفر به شهر دزفول می‎توانید از آن بازدید کنید باید به جندی شاپور، موزه مردم شناسی دزفول،مسجد جامع و بازار قدیمی دزفول و... اشاره کرد.

پربراق از خوردنی های دزفولدر سفر به شهر دزفول چه بخوریم؟

در سفر یک روزه به دزفول می‎توانید مانند سفر به هر مکان دیگری غذاهای محلی این شهر را امتحان کنید. کبه یکی ازغذاهای دزفول است که از برنج، کشمش، زرشک، گوشت، زعفران، پیاز، تخم مرغ و ادویه تهیه می‎شود. کبه را به جرئت می‎توان به جرئت یکی از منحصر به فردترین غذاهای دزفول دانست. پرپراق یکی دیگر از غذاهای سنتی این شهر است که شبیه به دلمه برگ مو است. این غذا از آن جهت اهمیت دارد که رسوم  قدیمی مردم را یادآور می‎شود. کسی که پرپراق می‎پزد وظیفه دارد آن را میان همسایه‎ها و فامیل تقسیم کند. در قدیم برای کسانی که فوت می‎کردند هم در اولین بهار پس از نبودنشان پرپراق می پختند و به نیابت از آنها خیرات می‎کردند. از دیگر غذاهای محلی و سنتی که می‎توان در راهنمای سفر به دزفول به آنها اشاره کرد باید از سیلون تخمر، شله ارده و یتیمچه دزفولی اشاره کرد.

پاسخ شما